Pustynia Błędowska dojazd i punkty widokowe.

W chwili obecnej są trzy główne punkty widokowe na Pustynię Błędowską.

Pierwszy punkt widokowy mieści się  w Kluczach –  wysoko na wzgórzu Czubatka . Można tam dojść pieszo lub dojechać samochodem osobowym jadąc ulicą Rudnicką, Podgórną i Górną. Parking dla autobusów znajduje się na ulicy Rudnickiej, obok stadionu Przemszy Klucze, za domem Kultury. Dojazd do Pustyni Błędowskiej oznakowany jest tabliczkami z napisem Czubatka – Pustynia Błędowska. Widać stąd doskonale panoramę Pustyni aż po Dąbrowę Górniczą. Miejsce to jest szczególnie popularne wieczorem, gdzie przepięknie widać zachód słońca. Na miejscu jest duży parking i taras widokowy oraz altanka, gdzie można usiąść i odpocząć. Z Czubatki można przejść do samej pustyni korzystając ze szlaku żółtego, który prowadzi do samego Błędowa na zachodni kraniec pustyni.

Drugi punkt mieści się w miejscowości Chechło – wzgórze Dąbrówka. To miejsce jest o tyle specyficzne – bo oprócz wspaniałych widoków jest też bezpośrednie dojście do Pustyni. Można bezpośrednio „poczuć” jak to jest chodzić po piasku co wcale nie jest takie łatwe. dojazd do Pustyni oznakowany jest brązowymi tabliczkami z białymi napisami „Pustynia Błędowska”. Na miejscu znajdują się tablice informacyjne i edukacyjne.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających jest możliwość oglądania skoków spadochronowych, które często się odbywają nad terenem Pustyni Błędowskiej.

Dojazd do punktu widokowego w Chechle: należy skręcić w lewo jadąc ulicą Kluczewską – wg tabliczek informacyjnych.

Punkt widokowy - taras w Chechle.
Punkt widokowy w Chechle.
Chechło - dojazd do Pustyni Błędowskiej jadąc ulicą Kluczewską
Dojazd do Pustyni

Trzeci punkt widokowy – Róża Wiatrów – powstał w części Pustyni Błędowskiej do której można dojechać z drogi łączącej Klucze i Hutki (Bolesław).

Olbrzymia konstrukcja z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych, platformami widokowymi i zadaszeniami oraz parking znacząco poprawiła dostępność Pustyni dla zwiedzających oraz organizatorów wszelkich imprez kulturalnych, sportowych, rozrywkowych i edukacyjnych.

Dojazd do Róży Wiatrów jest z drogi Bolesławskiej – jadą w kierunku Hutek/Bolesławia około kilometr za Kluczami. Samochodem można dojechać na samo miejsce, gdzie jest parking. Droga jest oznaczona tabliczką.

Pustynia Błędowska - Róża Wiatrów
Punkty widokowe
Pustynia Błędowska - punkt widokowy - Róża Wiatrów
Pustynia Błędowska – punkt widokowy – Róża Wiatrów
Pustynia Błędowska 2018 - punkt widokowy
Podjazd dla osób niepełnosprawnych

Pustynia Błędowska 2018 - punkt widokowy