Pustynia Błędowska

Pustynna Grupa Terenowa zaprasza na Cross Country pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Klucze.

Termin – 3 grudnia 2016.

crosscountry

Regulamin:

Regulamin

1. ORGANIZATOREM IMPREZY CROSS COUNTRY CHECHŁO – PUSTYNIA BŁĘDOWSKA DNIA 03.12.2016 R. W MIEJSCOWOŚCI KLUCZE, UL. GÓRNA NA WZGÓRZU CZUBATKA JEST STOWARZYSZENIE PUSTYNNA GRUPA TERENOWA. IMPREZA MA CHARAKTER ZLOTU MIŁOŚNIKÓW OFF ROAD Z ELEMENTAMI ODCINKOWEGO POMIARU CZASU. UCZESTNIK KTÓRY PRZYSTĘPUJE DO IMPREZY ZOBOWIĄZANY JEST DO PRZESTRZEGANIA REGULAMINU I STOSOWANIA SIĘ DO NIEGO ORAZ DO STOSOWANIA SIĘ DO UWAG I ZALECEŃ ORGANIZATORA IMPREZY.
2. UCZESTNICY PODZIELENI SĄ W 9 KATEGORIACH : KLASA SAMOCHODOWA • Sport (samochody seryjne) do 150 KM • Sport (samochody seryjne) pow. 150 KM • Super Sport (samochody modyfikowane) do 150 KM • Super Sport (samochody modyfikowane) pow. 150 KM KLASA QUAD 2×4 KLASA QUAD 4×4 KLASA MOTO KLASA UTV KLASA GOŚCIE ( ZAWODNICY Z LICENCJĄ )
3. PUNKTACJA : ODCINEK SPECJALNY : – JAZDA WYŁĄCZNIE PO WYZNACZONEJ PRZEZ ORGANIZATORA TRASIE (SKRACANIE TARYFA) – 1 SEKUNDA = 1 PKT – POMYLENIE TRASY , OBCA POMOC MECHANICZNA = TARYFA ( DOPUSZCZONA JEST POMOC SIŁY MIĘŚNI LUDZKICH) – TARYFA W ODCINKU SPECJALNYM TO 200 % NAJLEPSZEGO CZASU ZAWODNIKA W DANEJ KLASIE NA DANYM ODCINKU SPECJALNYM. TARYFA BĘDZIE UWZGLĘDNIANA TYLKO W PRZYPADKU POKONANIA MINIMUM 51 % OS-ÓW CAŁEGO CROSS COUNTRY CHECHŁO – PUSTYNIA BŁĘDOWSKA -OBOWIĄZUJE META LOTNA
4. OPŁATY ZAŁOGA 200 ZŁ ZAPISY DO DNIA 03.12.2016R. WPŁATA W DNIU IMPREZY PRZY ODBIORZE ADMINISTRACYJNYM W GODZINACH 7:00-9:00 .
5. WYMAGANIA WZGLĘDEM POJAZDÓW UCZESTNIKÓW. POJAZD OBLIGATORYJNIE MUSI POSIADAĆ PRZEGLĄD TECHNICZNY, TABLICE REJESTRACYJNE ORAZ UBEZPIECZENIE OC POJAZDU + NNW DLA KIEROWCY I/LUB PILOTA. MATA LUB FOLIA SERWISOWA OBLIGATORYJNIE W KAŻDYM POJEŹDZIE (SAMOCHODY WYPOSAŻONE W INSTALACJĘ GAZOWĄ MUSZĄ OKAZAĆ ATEST) KIEROWCA MUSI POSIADAĆ PRZY SOBIE PRAWO JAZDY UPRAWNIAJĄCE DO PORUSZANIA SIĘ DANEGO TYPU POJAZDEM. MINIMALNE WYMAGANIA WZGLĘDEM BEZPIECZEŃSTWA TO PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA LUB TWARDY DACH PASY BEZPIECZEŃSTWA DLA KIEROWCY ORAZ PILOTA 2 GAŚNICE, LINA HOLOWNICZA ADEKWATNA DO MASY POJAZDU, KASKI, ZACZEPY HOLOWNICZE Z TYŁU ORAZ Z PRZODU POJAZDU, TRWALE ZAMONTOWANY AKUMULATOR, APTECZKA. KLASY QUAD I MOTO WYMAGANE KASKI ORAZ UBRANIE OCHRONNE ZALECANA ZRYWKA. SAMOCHÓD SERYJNY: SILNIK BENZYNOWY LUB WYSOKOPRĘŻNY + SKRZYNIA BIEGÓW – ORYGINALNE ZGODNY Z MODELEM ORAZ MARKĄ W FABRYCZNYCH MOCOWANIACH. DOPUSZCZA SIĘ MODYFIKACJĘ UKŁADU WYDECHOWEGO I DOLOTOWEGO- ZGODNE Z NORMAMI ORAZ UKŁADU CHŁODNICZEGO. UKŁAD PRZENIESIENIA NAPĘDU MUSI BYĆ ORYGINALNY ZGODNY Z MARKĄ I MODELEM POJAZDU. SPRĘŻYNY I AMORTYZATORY W SERYJNYCH MOCOWANIACH – POSIADANIE DODATKOWYCH SPRĘŻYN ORAZ AMORTYZATORÓW DOZWOLONE ALE PRZYNAJMNIEJ JEDEN MUSI BYĆ W SERYJNYM MOCOWANIU KOŁA I OPONY DOWOLNE Z WYŁĄCZENIEM MAXI CROSS UKŁAD HAMULCOWY ORYGINALNY 6. NUMERY STARTOWE ZOSTANĄ PRZYDZIELONE UCZESTNIKOM PO BADANIU TECHNICZNYM ORAZ POJAZDY ZOSTANĄ OZNACZONE NAKLEJKAMI PRZEZ ORGANIZATORA W DNIU IMPREZY I PODZIELONE W ODPOWIEDNICH KLASACH UCZESTNICY STARTUJĄ DO IMPREZY W WYZNACZONEJ PRZEZ ORGANIZATORA KOLEJNOŚCI O KTÓREJ UCZESTNICY DOWIEDZĄ SIĘ NA ODPRAWIE.
7. UCZESTNIK ZOSTANIE WYKLUCZONY JEŻELI : PO BADANIU NA TRZEŹWOŚĆ ZOSTANIE STWIERDZONA ZAWARTOŚĆ ALKOHOLU W WYDYCHANYM POWIETRZU LUB INNEJ ZAKAZANEJ SUBSTANCJI. UCZESTNIK NIE BĘDZIE PORUSZAĆ SIĘ W WYZNACZONYM KIERUNKU ORAZ PO WYZNACZONEJ PRZEZ ORGANIZATORA TRASIE PRZEJAZDU JAZDA POZA TERENEM OZNACZONYM PRZEZ ORGANIZATORA GROZI WYKLUCZENIEM , MANDATEM LUB GRZYWNĄ Z UWAGI NA FAKT PRZYLEGŁYCH DO PÓL DEFLACYJNYCH PO KTÓRYCH BĘDĄ PORUSZAĆ SIĘ UCZESTNICY – SIEDLISK NATURA 2000
8. PRAWA UCZESTNIKA: – UCZESTNIK CROSS COUNTRY CHECHŁO – PUSTYNIA BŁĘDOWSKA MA PRAWO DO ZŁOŻENIA PROTESTU NA PIŚMIE WYŁĄCZNIE ORGANIZATOROWI IMPREZY WRAZ Z KAUCJĄ 500% WPISOWEGO ( KAUCJA NIE ZOSTANIE ZWRÓCONA JEŻELI PROTEST NIE ZOSTANIE UZNANY PRZEZ ORGANIZATORA ZA STOSOWNY. MOŻLIWOŚĆ ZŁOŻENIA PROTESTU ISTNIEJE DO 15 MINUT OD WYWIESZENIA PRZEZ ORGANIZATORA WSTĘPNYCH WYNIKÓW. DO MOMENTU ZAMKNIĘCIA TRAS CROSS COUNTRY CHECHŁO – PUSTYNIA BŁĘDOWSKA , NIE PÓŹNIEJ JEDNAK NIŻ 15 MINUT PO SWOIM PRZYJEŹDZIE NA METĘ ZAŁOGA MOŻE ZŁOŻYĆ PROTEST DOTYCZĄCY ZŁAMANIA REGULAMINU LUB NIESPORTOWEGO ZACHOWANIA INNYCH UCZESTNIKÓW. W PRZYPADKU BRAKU ZASTRZEŻEŃ WYNIKI WSTĘPNE STAJĄ SIĘ WYNIKAMI OSTATECZNYMI .
9. W SPRAWACH SPORNYCH DECYDUJĄCY GŁOS MA ORGANIZATOR IMPREZY. W TRAKCIE PORUSZANIA SIĘ PO TRASIE IMPREZY ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI NA INNE POJAZDY ORAZ UCZESTNIKÓW, MIEJSCA NA KTÓRYCH WYSTĘPUJE CAŁKOWITY ZAKAZ PORUSZANIA SIĘ , OSOBY PIESZE, WIDZÓW ORAZ INNYCH OBSERWATORÓW, START NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZAŁOGI.
10 . AKCEPTUJE REGULAMIN IMPREZY CROSS COUNTRY CHECHŁO I BĘDĘ GO PRZESTRZEGAŁ ZOBOWIĄZUJE SIĘ OKAZAĆ ORGANIZATOROWI NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH WYMAGANIA WZGLĘDEM ZAŁOGI/POJAZDÓW POSIADAM UBEZPIECZENIE NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW ORAZ OC POJAZDU

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1442901339070575/