Pustynia Błędowska

pustynia błędowska impreza 2021
Inscenizacja Historyczna

Nadchodząca sobota na Pustyni Błędowskiej obfitować będzie w ciekawe wydarzenia i atrakcje. Każdy znajdzie coś dla siebie! Głównym punktem będzie inscenizacja historyczna powstania śląskiego, natomiast towarzyszyć jej będzie piknik rodzinny, w czasie którego przeprowadzona zostanie zbiórka funduszy na leczenie Emily Adamskiej, w ramach kontynuacji akcji charytatywnej pn.: „DESANT DLA EMILI!”.

W trakcie pikniku zobaczymy liczne pokazy i prelekcje związane z bezpieczeństwem. Całe wydarzenie urozmaici ciekawe zaplecze gastronomiczne!

Zgodnie z programem wydarzeń na Pustyni wszystko odbędzie się na Róży Wiatrów, między godziną 15:00 a 18:00.

Dokładny program związany z piknikiem rodzinnym znajduje się na plakacie informacyjnym, zamieszczonym pod tym artykułem

Zapraszamy!

Historia Emily

Emily Adamska jest córką st. szer. Damiana Adamskiego, żołnierza-spadochroniarza 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie, weterana misji w Kosowie. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą dłoni – brak paluszków w lewej ręce. Ponadto wystąpiła u niej dysplazja bioderek, a także stwierdzono niezrośniętą szparę międzykomorową serduszka.

Zespół tych symptomów jest podstawą do podejrzeń choroby genetycznej. Operacja przywrócenia funkcji chwytu w dłoni polegająca na przeszczepie jest niestety tak droga, że rodzina Emy nie jest w stanie pokryć jej z własnych środków. Dziewczynka będzie już do końca życia niepełnosprawna, ale najbliżsi chcą za wszelką cenę ułatwić jej start w życiu i przywrócić cień szansy na normalne dorastanie.

Dołącz do „DESANTU DLA EMILY!” w ta sobotę na Pustyni Błędowskiej!
Zbiórka funduszy dla dziewczynki jest także prowadzona przez Fundację Siepomaga