Pustynia Błędowska

Na Pustyni Błędowskiej obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi bez formalnego zezwolenia. Porządku pilnują służby oraz monitoring wizyjny.

Chcesz pojeździć po Pustyni samochodem terenowym lub quadem? Możesz – tylko pamiętaj – pozwolenia i uzgodnienia na wjazd na teren Pustyni Błędowskiej wydaje Urząd Gminy Klucze.

Cena wjazdu zależy od czasu spędzonego na Pustyni i ilości pojazdów. Istnieje możliwość wynajmu części terenu Pustyni Błędowskiej na cele treningowe. Często korzystają z tej formy wynajmu sportowcy, którzy przygotowują się do rajdów terenowych.

Są jednak możliwości zobaczenia Pustyni Błędowskiej z bliska – zza kierownicy samochodu korzystając z dojazdu do punktów widokowych.

Wokół Pustyni, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej organizowane jest mnóstwo imprez off-road. Jeżeli nie posiadasz własnego pojazdu, chcesz zwiedzić Pustynię Błędowską, możesz skorzystać z ofert firm prywatnych, np.:  Przewodnik po Pustyni Błędowskiej – Organizacja wypraw – PRZYGODY BEZ GRANIC!

Zapraszamy do naszego kalendarium imprez – przedstawiamy tam wydarzenia które odbędą się w najbliższym czasie: Kalendarz imprez 2023 – Pustynia Błędowska (pustyniabledowska.pl)