Pustynia Błędowska

Zapraszamy serdecznie na kolejną, bezpłatną wycieczkę „Średniowieczny Olkusz wieczorową porą” z cyklu „Olkuskie Spacery Historyczne 2023”. Spotykamy się w piątek, 28 lipca, o godzinie 19:00 pod Punktem Informacji Turystycznej (Rynek 4). To wyjątkowa okazja, aby przenieść się w czasie i poznać fascynującą historię średniowiecznego Olkusza.

W tej wyprawie towarzyszyć nam będą doświadczeni przewodnicy, znakomici historycy-regionaliści, którzy poprowadzą nas przez urokliwe zakątki olkuskiej starówki. Jednak tym razem skupimy się nie tylko na historycznych budynkach, ale również przyjrzymy się, jak wyglądało życie codzienne mieszkańców w dawnych wiekach.

To niepowtarzalna okazja, aby zgłębić tajemnice minionych czasów i zrozumieć, jak rozwijała się ta malownicza miejscowość na przestrzeni wieków. Wycieczka odbywa się w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2023”, której organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Jesteśmy także dumni z patronatu medialnego, który sprawują Przegląd Olkuski i Gazeta Olkuska.

Dołączcie do nas w tej wyjątkowej podróży w czasie! Spędźmy wieczór poznając fascynujące dzieje Olkusza i odkrywając jego ukryte skarby. Zapraszamy serdecznie!